Konkurs szopek 2011.

Spis treści
Konkurs szopek 2011.
Galeria
Wszystkie strony

Jak co roku w naszej szkole odbył się międzyszkolny i międzynarodowy konkurs szopek.

Historia szopek...

 

Historia szopek.

Historia szopek sięga aż średniowiecza. Święty Franciszek z Asyżu w 1223 roku jako pierwszy przygotował świąteczną aranżację mającą na celu przybliżyć wiernym historię narodzin Chrystusa. Zakon franciszkański podtrzymał ideę szopek i rozpropagował ją niemal w całej Europie. W Polsce zwyczaj ten pojawił się pod koniec XIII w. Otrzymał on nazwę jasełek ("jasło" to staropolskie określenie żłóbka).

 1% podatku

Wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publicznego.

Możesz wesprzeć naszą Szkołę wpisując w pozycji 122 formularza PIT-37 numer KRS:

  • 0000270261,

a w pozycji 124 (Cel szczegółowy 1%):

  • SP Chochołów 1666

 

Każda kwota jest ważna. Za każdą dziękujemy.

Statystyki

Użytkowników : 5
Artykułów : 10
Zakładki : 1
Odsłon : 10462