Konkurs palm wielkanocnych

Już o 10,30, a więc pół godziny przed niedzielną „sumą”, zaczęli gromadzić się w chochołowskim kościele Jacka uczestnicy VII Konkursu Palm. Dziesięciostopniowy mróz i zaspy śnieżne nie pozwoliły na przeprowadzenie konkursu i przepięknej procesji z palmami koło kościoła, więc dzieci w asyście rodziców zajęły środek nawy głównej prezentując dumnie swoje dzieła.

Palmy pośród wysokich neogotyckich murów robiły mocne wrażenie na zgromadzonych w kościele. Doskonale wprowadzały w nastrój święta, którego centrum stanowi pamiątka tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Fragment Ewangelii Łukasza mówiący o tym wydarzeniu, czytany wśród kolorowych palm, łatwiej trafiał do serc wiernych.

Do rozpoczęcia Mszy Św. panie: Stanisława Pilch, Zofia Stalmach, Stanisława Obyrtacz i Aniela Michniak (jury) oceniły wszystkie 25 palm wykonanych przez 34 dzieci wraz z rodzicami. Za najładniejsze zostały uznane prace Karoliny i Ani Bzdyk – Bator, Aleksandry Stękały, Damiana i Pauliny Barnowskich, Bartosza i Łukasza Łukasików, Stanisława Miętusa. Jury przyznało im pierwsze miejsca. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni zestawami malarskimi oraz słodyczami. Nagrody ufundowali: ks. proboszcz Stanisław Syc, ZP/O Chochołów, Sklep „Lewiatan” i sklepik szkolny z SP w Chochołowie. Konkurs przygotowali nauczyciele tejże szkoły. Dzięki inicjatywie ks. proboszcza znalazł on stałe miejsce w kalendarzu parafii Św. Jacka w Chochołowie, i cieszy się uznaniem parafian.