Koncert kolęd

Już po raz kolejny w kościele pw. św. Jacka w Chochołowie odbył się noworoczny koncert kolęd. Po Mszy Św. o godz. 11.00, przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili młodzi muzycy Orkiestry PSM im. F. Chopina z Nowego Targu pod dyrekcją pani Marty Łapczyńskiej wraz z zespołem wokalnym pod kierownictwem pani Ewy Kowalczyk z solistami: Pauliną Bielarczyk, Jakubem Pawlikiem, Jakubem Szewczykiem.

O Koncercie

W neogotyckich murach chochołowiańskiej świątyni pięknie brzmiały kolędy i pastorałki polskie, ale także i angielskie. Wykonawcy zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami. Za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę w imieniu wykonawców wyraziła wdzięczność słuchaczom p. Ewa Kowalczyk. „Lubimy tu przyjeżdżać. Dobrze nam się tutaj śpiewa. Dziękujemy księdzu proboszczowi za zaproszenie.” –powiedziała.

Na zakończenie ks. proboszcz Stanisław Syc podziękował młodym muzykom i wokalistom za piękne brzmienia i prawdziwą „ucztę duchową,” której dostarczyli chochołowianom oraz gościom zgromadzonym w kościele. Wyrazy wdzięczności skierował do p. Wójta Józefa Babicza i p. Skarbnik Stanisławy Pilch, którzy wsparli organizację koncertu. Ks. proboszcz zaprosił muzyków z podobnym koncertem za rok.

Po występie artyści wraz z towarzyszącymi im osobami udali się do Szkoły Podstawowej na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Noworoczny koncert kolęd Noworoczny koncert kolęd

Do zobaczenia za rok, bo koncerty te cieszą się coraz większym powodzeniem.