Szkoła Podstawowa w Chochołowie

im. Powstańców Chochołowskich

Projekty, programy

Losowe galerie

Pomoc Rodakom na Kresach

Już po raz drugi Szkolne Koło Caritas, działające przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie zorganizowało zbiórkę produktów jako pomoc Polakom na Litwie. Tym razem honorowy patronat nad naszą akcją objął Pan Wójt Marcin Ratułowski.

Niestety zaistniała sytuacja epidemiologiczna  uniemożliwiła nam wyjazd z pomocą do potrzebujących Rodaków, dlatego dary zostały przekazane Fundacji „Dunajec” działającej na Podhalu. Zorganizowała ona transport i w taki sposób zebrane rzeczy dotarły do Wspólnoty Bożego Miłosierdzia w Solecznikach. Natomiast środki finansowe w kwocie 3 171 zł przekazaliśmy na konto Fundacji „Dunajec”, która zajmie się wykopaniem (wywierceniem) studni w Regionie Solecznickim.

            Wszystkie szkoły i podmioty naszej gminy, które wzięły udział w akcji otrzymały pamiątkowe dyplomy od pana Tadeusza Romanowskiego, Prezesa WMB w Solecznikach i od Fundacji „Dunajec”. Mamy nadzieję, że ta forma pomocy Rodakom na Kresach spotka się, także w przyszłym roku, z dużym odzewem mieszkańców naszej gminy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcję.