Informacja o bezpłatnych warsztatach dla rodziców na terenie Gminy Czarny Dunajec

Dzieci naszą przyszłością

Trwa nabór na warsztaty dla rodziców

Spotkania powstały z myślą o rodzicach, którzy z troską i miłością chcą pomagać dzieciom w radzeniu sobie  z trudnościami przez głębokie relacje. Zawarte w nich pomysły, narzędzia i ćwiczenia mogą być przydatne każdemu w spotkaniu z  drugim człowiekiem a jednocześnie być inspiracją do dalszych poszukiwań i rozwoju.

Ponadto pomagają:

- budować relacje w duchu podmiotowości i dialogu,

- rozwijać swoje umiejętności wychowawcze również na poziomie noetycznym,

- w dążeniu ku budowaniu realnego poczucia wartości dziecka,

- stawać się bardziej świadomym, czy słowa, które wypowiadam do dziecka, budują czy rujnują,

- umiejętnie  zachęcać dzieci do współpracy,

- efektywnie, lecz bez przemocy egzekwować wymagania wobec dziecka,

- nazywać i wychowywać uczucia

Program składa się  z 10 spotkań, prowadzonych w formie warsztatowej, które  trwają 3 godziny dydaktyczne.

1.      Jak widzę swoje dziecko,  języki miłości, oraz skutki pustego zbiornika.

2.      Akceptacja a oczekiwania – o akceptacji siebie i swojego dziecka, co się dzieje kiedy nie akceptujemy siebie i swojego dziecka. Od masek i zbroi do odkrycia skarbu.

3.      Dwa skrzydła – wymagania  i afirmacja oraz  granice.

4.      Ku wolności  – wstęp do uczuć, kiedy uczucie zamyka mnie na spotkanie a kiedy skupia mnie na moim bólu.

5.      Komunikacja budująca i rujnująca.

6.      Współpraca i samodzielność  jako  przestrzeń do rozwoju.

7.      Nie pod przymusem nie ze strachu – czyli o karze, czego uczy kara a czego konsekwencja.

8.      Od uciekania do rozwiązania – czyli o rozwiązywaniu problemów.

9.      Etykietki co robią i jak na nas mogą wpływać.

10.  Dobra pochwała – co powinna mówić pochwała, o czym informować, jak chwalić by nie wpędzać dziecka w porównywanie ale budować jego realne poczucie wartości.

Spotkania odbywają się w gminach:  Lipnica Wielka, Czarny Dunajec, Lubień od września do grudnia 2020 roku, obowiązują zapisy.

Zajęcia są bezpłatne  finansowane z małopolskiego budżetu obywatelskiego, prowadzone w małych grupach 12 osobowych.

Osoba Kontaktowa Maria Urbańczyk : 664617441 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej informacji na stronie https://www.radosnyrodzic.org/aktualnosci