Protokół
PROTOKÓŁ
Z XXV PRZEZIYRACKI MŁODYCH TONIECNIKÓW
I ŚPIEWOKÓW GÓRALSKICH W RATUŁOWIE,
ODBYWAJĄCEJ SIĘ W DNIU 7.10.2012r.
Komisja w składzie:
- Andrzej Stoch - Przewodniczący
- Stanisława Trebunia Staszel - Członek
- Dorota Majerczyk - Członek
W Przeziyracce wzięło udział 61 par tanecznych , 11 grup tańca zbójnickiego, 31 grup śpiewaczych i 28 solistów z 29 zespołów regionalnych ("Odrowązianie"z Odrowąża,"Mali Mietusianie" z Mietustwa , ,,Zeleźnica" z Pieniążkowic, "Tatry" z Ratułowa, "Krzesany" z Cichego, "Siumni"z Chochołowa, ,,Wróblowianie"z Wróblówki, ,,Bystrzanie" z Nowego Bystrego, ,,Turnie" ze Starego Bystrego, Dzielanie z Działu, ,,Sykowni" z Załucznego, ,,Mali Skrzypnianie" ze Skrzypnego, ,,Zornica" z Zakopanego ,, ,,Mali Brzegowianie" z Brzegów, zespół z Piekielnika, , ,, Zawaternik z Leśnicy Gronia, ,, Ślebodni z Leśnicy Groni, , ,,Śleboda" z Podczerwonego, ,,Biołodunajcanie"z Białego Dunajca ,,Polany"z Kościeliska, ,,Jaferniocek" z Ostrowska, Mali Dunajcanie z Czarngo Dunajca, ZP Olcza, Giewont Olcza, Mali Białcanie z Białki Tatrzanskiej, Mali Witowianie z Witowa, Mali Dzianisany z Dzianisza , Mali Wiyrchowianie z Bukowiny Tatrzańskiej, Serdocki z Podszkla, ) .
Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Nagroda Specjalna:
- Zuzanna Kopieć (zespół ,,Tatry" z Ratułowa) za najlepszy śpiew solowy
- Nojśwarniyjso toniecnica " Natalia Bartol ("Mali Wiyrchowianie" z Bukowiny Tatrzańskiej)
- Nojlepsy toniecnik " Przemysław Wesołowski (zespół "Dzielany" z Działu)
W kategorii - TANIEC ZBÓJNICKI:
Kategoria I:
- I m. - "Tatry" z Ratułowa
- II m - ,,Turnie" ze Starego Bystrego
- III m - ,,Zawaternik" z Leśnicy Gronia
Wyróżnienie:
- "Dzielany" z Działu, "Zeleźnica" z Pieniążkowic, "Śleboda" z Podczerwonego
Kategoria II:
- I m. - ,,Ślebodni" z Leśnicy Gronia
- II m. - zespół z Piekielnika
- III m. - ,,Turnie" ze Starego Bystrego
Wyróżnienie:
- "Bystrzanie" z Nowego Bystrego, "Jaferniocek" z Ostrowska, "Witowianie" z Witowa
Kategoria - ŚPIEW SOLOWY
Kategoria I:
- I m. - Paulina Rzepka (zespół ,,Krzesany" z Cichego)
- II m. - Małgorzata Piszczur (zespół ,,Bystrzanie" z Nowego Bystrego)
- III m. - Kamila Habas (zespół ,,Dzielany" z Działu)
Wyróżnienie:
- Kinga Szczepaniec ("Mali Skrzypnianie" ze Skrzypnego), Klaudia Głowacz ("Odrowązianie" z Odrowąża)
Kategoria II:
- I m. - Joanna Pawlikowska (,,Biołodunajcanie" z Białego Dunajca)
- II m. - Michał Zubek (zespół z Brzegów)
- III m. - Aneta Rychtarczyk (zespół ,,Siumni" z Chochołowa)
Wyróżnienie:
- Klaudia Kapuściak (zespół ,,Serdocki" z Podszkla),
- Daniel Strama ("Zornica" z Zakopanego),
- Karolina Wilczek ("Wróblowianie" z Wróblówki),
- Małgorzata Ścisłowicz ("Krzesany" z Cichego)
Kategoria III:
- I m. - Dawid Bobak (zespół ,,Odrowązianie" z Odrowąża)
- II m - Karolina Gąsienica Sieczka ("Polany" z Kościeliska)
- III m - Anna Sral " (,,Jaferniocek" z Ostrowska)
Wyróżnienie:
- Natalia Bartol " (zespół ,,Mali Wiyrchowianie" z Bukowiny Tatrzańskiej),
- Weronika Waliczek ("Biołodunajcanie" z Białego Dunajca),
- Katarzyna Stachoń Wawrzków ("Giewont" z Olczy)
kategoria - ŚPIEW GRUPOWY:
Kategoria I:
- I m. - "Mali Miętusianie" z Mietustwa
- II m. - ,,Małe Dzianisanki" z Dzianisza
- III m. - ,,Mali Skrzypnianie" ze Skrzypnego
Wyróżnienie:
- Zespół z Piekielnika,
- "Serdocki" z Podszkla,
- "Siumni" z Chochołowa,
- "Wróblowianie" z Wróblówki
Kategoria II:
- I m. - "Miętusianie" z Miętustwa
- II m. - Duet z Działu (Przemysław Wesołowski, Ewelina Figura)
- III m. - Duet z Brzegów (Andrzej i Stanisław Rzepka)
Wyróżnienie:
- "Siumni" z Chochołowa,
- "Zornica" z Jutrzenki Zakopanego,
- "Sykowni" z Załucznego
Kategoria III:
- I m. - "Miętusianie" z Miętustwa
- II m. - "Tatry" z Ratułowa
- III m. - "Ślebodni" z Leśnicy Gronia
Wyróżnienie:
- "Skrzypnianki" ze Skrzypnego,
- "Bystrzanie" z Nowego Bystrego,
- Duet zespołu Zeleźnica z Pieniążkowic,
- Duet zespołu "Mali Dunajcanie" z Czarnego Dunajca
kategoria - TANIEC SOLOWY:
Kategoria I:
- I m.
- Piotr Gawron i Karolina Kęsek (zespół ,,Zeleźnica" z Pieniążkowic)
- Paweł Opyd i Wioletta Jędraszczak i Karolina Rapacz (zespół "Serdocki"z Podszkla)
- Filip Zubek i Marcelina Długosz (zespoł "Mali Dzianiszanie" z Dzianisza)
- Wojciech Ustupski i Anna Skupień (zespół ZP Olcza)
- Jakub Majek i Paulina Michniak (zespół "Tatry" z Ratułowa)
- II m.
- Jakub Mrowca i Katarzyna Stasik (zespół "Mali Wiyrchowianie" z Bukowiny Tatrzańskiej
- III m.
- Marcin Dusza i Klaudia Głowacz (zespół ,,Odrowązianie" z Odrowąża
- Wojciech Stachoń Groblowy i Martyna Galica (zespół "Giewont" z Olczy)
Wyróżnienie:
- Grzegorz Majerczak i Adriana Kuchta ("Mali Białcanie" z Białki Tatrzańskiej)
Kategoria II:
- I m. - Mateusz Galica i Natalia Jajek (zespół "Giewont" z Olczy)
- II m. - Kamil Majerczyk i Katarzyna Rusnak (zespół ,,Biołodunajcanie" z Białego Dunajca)
- III m. - Jakub Babicz i Agnieszka Kojs (zespół ,,Wróblowianie" z Wróblówki)
Wyróżnienie:
- Konrad Strama i Kinga Maryniarczyk (zespół ,,Turnie" ze Starego bystrego)
- Jan Pawlikowski i Magdalena Ustupska (zespół ZP Olcza)
- Klemens Mulica i Aneta komperda (zespół "Tatry" z Ratułowa)
- Jacek Mrowca i Anna Wilczek (zespół "Zawaternik" z Leśnicy Gronia)
Kat.III:
- I m. - Szymon Mateja i Ewa Zachemska (zespół ,,Odrowązianie" z Odrowąża)
- II m. - Jakub Styrczula i Dominika Stopka (zespół "Polany" z Kościeliska)
- III m. - Grzegorz Biela i Natalia Molek (zespół ,,Turnie" ze Starego Bystrego
Wyróżnienie:
- Jan Pęksa i Anna Stachoń (zespół ,,Giewont " z Olczy)
- Piotr Kojs i Anna luberda (zespół "Tatry" z Ratułowa)
- Kamil Kukuc i Sylwia Puchała (zespół ZP z Olczy)
- Kamil Gacek i Patrycja Mąka (zespół ,,Ślebodni" z Leśnicy Gronia)